Trendy v bydlení pro rok 2024

V letošním roce převládají minimalistické interiéry, přírodní materiály a tzv. „chytrá domácnost“.

Jednoduchost a minimalismus jsou heslem pro bytové trendy v roce 2024. Dobám, kdy vládla extravagance, luxus a divoké vzory, už dávno odzvonilo. Minimalisticky zařízený byt navozuje pocit klidu a harmonie. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

Loni americká společnost Pantone Matching System ohlásila jako barvu roku Viva Magenta (karmínová barva), která měla působit odvážně a vtipně. Letos to na plné čáře vyhrála „Peach fuzz“. Jednoduše si pod „peach fuzz“ můžeme představit broskvovou barvičku. Nešlápnete vedle ale s jakýmkoliv pastelovým odstínem. Pokud tyto barvy, ať broskvovou nebo jinou pastelovou, zkombinujete s přírodními materiály, jako je například dřevo, kámen či kov, vytvoříte si doma designovou bombu.

Ekologicky šetrná domácnost je budoucnost. Že bychom měli šetřit životní prostředí Vám možná přijde jako klišé, ale ne vždy musí vše do koše. Pokud také neradi vyhazujete opotřebované, ale ještě použitelné kousky, můžete jim dát druhou šanci na život. Představte si, že ten otlučený hrníček, který Vám darovala Vaše babička k Vánocům nemusíte vyhazovat, ale můžete jej použít jako květináč. Láhve od vína mohou s trochou péče posloužit jako váza a dřevěná bedýnka se může proměnit v závěsnou polici na knihy. Fantazii a kreativitě se meze nekladou! V roce 2024 bychom si domů měli přinést trochu přírody. Tapeta s jemným květinovým vzorem může být velice příjemným doplňkem, ale živá pokojová květina také.

Technologie je všude kolem nás a my bychom si jí v roce 2024 měli do bytu pustit ještě více. Smart home nebo – li chytrá domácnost je dneska více než in. Ovládat veškeré spotřebiče přes aplikaci v mobilním telefonu šetří energii – jak Vaši, tak tu elektrickou.

Není nutné jít s trendy, které se každý rok mění. Je důležité, abyste si doma vytvořili takové prostředí, ve kterém se právě Vy budete cítit příjemně. Vždy se řiďte tím, co se líbí Vám. Jen tak budete spokojení.