Rozhovory a vlogy

Hypotéky aktuálně

Na aktuální témata ohledně hypoték jsme si povídali s hypotečním specialistou Ing. Alešem Bogoczem.

Realitní trh po roce koronaviru

Říká se, že druhá nejlepší doba na nákup nemovitosti je právě dnes. Je to skutečně tak? Je teď vhodná doba na nákup nemovitostí?

Ovlivní pandemie koronaviru realitní trh?

Je teď dobré prodávat nebo naopak kupovat nemovitosti? Spadnou ceny nemovitostí nebo porostou? Budou přibývat vlastníci nemovitostí, kteří budou nuceni prodat pod cenou? A co realitní řemeslo – lze vůbec vykonávat práci makléře, když nesmíme z domu? Nad těmito a dalšími otázkami se zamýšlím v tomto videu.

Koronavirus a hypotéky

Jak se k aktuální situaci ohledně epidemie koronaviru staví české banky? Co úrokové sazby? Odložení splátek – je to dobrá volba? Co žadatelé o hypotéku, kteří jsou už „v procesu“? A co živnostníci? Na otázky ohledně aktuálních změn v hypotékách odpovídá hypoteční specialista Ing. Aleš Bogocz. Aleš se hypotékami zabývá už 13 let, zná hypoteční trh a v rámci hypoték profinancoval přes 1 miliardu Kč.

Krize přináší příležitosti

Jak koronavir ovlivňuje práci makléře? Co na to realitní trh? Je možné dělat makléřinu a nepotkávat se s lidmi? Jak, kde a s jakým efektem se prezentuji? Kde a jak získávám své klienty a zakázky? Jaké nástroje a technologie používám při prodeji nemovitostí? Co dělám, aby mě klienti dále doporučovali? To jsou otázky, na které se mě Tomáš Kučera ptal v Realitní online show, kde se 16 špičkových makléřů vyjadřovalo k aktuální situaci na realitním trhu v ČR a sdílelo své zkušenosti ze své každodenní práce. Zde je záznam 16 minut mého povídání v rámci Realitní on-line show.

Jak koronavirus ovlivní realitní trh 2020

Situace s koronavirem v ČR do budoucna ovlivní ekonomiku celé republiky, realitní trh nevyjímaje. Svět se mění – možná trochu rychleji, než bychom si představovali nebo si přáli. Jsem ale přesvědčena, že to, jaký dopad budou mít tyto změny na naše životy, naši práci, podnikání, vlastní rodinnou ekonomiku, ovivňuje hlavně náš POSTOJ k dané věci. Já sama se řídím heslem, že každá KRIZE přináší PŘÍLEŽITOSTI.

Budování osobní značky v realitách

Jak proniknout na trh, který funguje už roky? Žraloci sobě a Václav Gregor mě pozvali k natočení rozhovoru na téma “budování osobní značky v realitách”. A co se dozvíte v tomto rozhovoru? ???? jak proniknout na trh, který už se zdá dostatečně zaplněný? ???? co je to home staging a proč je dobré jej používat? ???? jak pomáhají moderní fungující techniky k prodeji nemovitosti? ???? proč budovat svou osobní značku v podnikání? ???? co vše dělat v podnikání k podpoře své osobní značky?

Postup při prodeji nemovitosti, na co si dát pozor?

Nákup nebo prodej nemovitosti není pro většinu populace denním chlebem, a proto jsme natočili rozhovor na téma „Postup koupě a prodeje nemovitosti od A až po Z“, který Vás provede základním postupem celého procesu nákupu nebo prodeje nemovitosti, například: – výběr vhodné investice – prohlídky – rezervační smlouva – bonita klienta – kupní smlouva – advokátní úschova – katastr nemovitostí – ochranná lhůta na katastru … a další body.

Investování do nemovitostí

Martin Tesárek, úspěšný realitní makléř a autor projektu „Realitní investoři“, mě vyzpovídal na téma investování do nemovitostí v Moravskoslezském kraji. 

Klasická inzerce nestačí, doba pokročila

Nevzhledné inzeráty – to je základ úspěchu investora. Díky nevzhlednému inzerátu nemá o danou nemovitost mnoho lidí zájem a to je prostor pro dravé investory, kteří mají představu, jak by mohla nemovitost vypadat. Nemovitost opraví a udělají hezkou prezentaci, aby lahodila oku běžného kupujícího. Je to postup, který zastává mnoho investorů. Práce realitní makléřky mi umožňuje pracovat v přírodě. Tereza pracuje jako realitní makléřka pět let a i přes to, že nejvíce prodává byty, potom rodinné domy a chaty až nakonec, tak je ráda, že právě díky chatám a chalupám může vyjet mimo město.  S realitním investorem Adamem Wojnarem jsme se sešli 20.6.2019 ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme pro vás natočili rozhovor o investování do nemovitostí a realitní branži. Zde se můžete podívat na celý rozhovor.

16x proč investovat do nemovitostí

Proč vůbec investovat? Třeba máte stálý příjem a vzato kolem a kolem, nežijete si špatně. Proč byste se tedy měli pouštět do investování? Je to vlastně jednoduchá matematika. Dva příjmy jsou víc než jeden. A kdybyste o ten jeden přišli (minimálně vám ho jednou zredukuje přechod do penze), druhý vám pomůže se se ztrátou vyrovnat. Navíc – nechat přebytečné peníze ležet na bankovním účtu, znamená nejen jejich znehodnocení inflací, ale také ušlý výnos, který byste mohli realizovat jejich investováním. Většina lidí pro peníze pracuje a neuvědomuje si, že peníze mohou pracovat právě pro ně. Pokud nechcete doufat a spoléhat se na sociální politiku státu, pak začněte uvažovat, jak naložíte se svými volnými prostředky.