Top 5 nejžádanějších lokalit pro bydlení v Moravskoslezském kraji v roce 2023

Znáte Ostravu? Moravská Ostrava a Přívoz

Vítám vás na mém blogu, kde sdílím své postřehy a zkušenosti z realitního trhu. Dnes se podíváme na to, které lokality jsou v roce 2023 nejžádanější pro bydlení v Moravskoslezském kraji.

1: Ostrava

Ostrava, jako největší město Moravskoslezského kraje, si drží svou pozici na prvním místě. Město se rychle modernizuje a nabízí širokou škálu možností pro bydlení. Největší zájem je o bydlení v centru města, kde je všechno na dosah ruky – obchody, restaurace, kulturní zařízení a také zahrady a parky pro relaxaci. Ale nejen centrum láká. Velmi oblíbené jsou také čtvrti jako Poruba nebo Slezská Ostrava.

2: Opava

Druhé místo obsadila Opava. Toto krásné historické město s bohatým kulturním dědictvím a kvalitními školami je ideální pro rodiny s dětmi. Zájem o bydlení zde v posledních letech stále roste, a to zejména u mladých rodin, které ocení klidnější tempo života a vysokou kvalitu bydlení.

3: Frýdek-Místek

Frýdek-Místek je další z oblíbených lokalit. Toto dvojměsto láká svou polohou v blízkosti Moravskoslezských Beskyd, což je ideální pro milovníky přírody a aktivního způsobu života. Současně nabízí veškeré pohodlí městského života.

4: Karviná

Karviná je díky svým nízkým cenám bydlení a dobré dostupnosti do okolních měst často volbou těch, kteří chtějí žít kvalitně a zároveň šetřit. Navíc město prochází rozsáhlou revitalizací a v posledních letech zde vzniklo mnoho nových bytových staveb.

5: Havířov

Havířov, jakožto nejmladší město v České republice, je oblíbeným místem pro bydlení zejména u mladých lidí a rodin s dětmi. Město nabízí širokou škálu bydlení, od panelových domů po nové rezidenční projekty. K tomu všemu je Havířov obklopen zelení a nabízí vynikající sportovní a volnočasové vyžití.

Těchto pět lokalit je v roce 2023 nejžádanějšími pro bydlení v Moravskoslezském kraji. Každá z nich nabízí něco unikátního – ať už je to pulsující život ve městě, historické kouzlo nebo blízkost přírody. Na realitním trhu je však stále mnoho dalších skvělých příležitostí. Pokud hledáte svůj vysněný domov, neváhejte se na mě obrátit. Jsem zde pro vás, abych vám pomohla najít tu pravou nemovitost, která bude odpovídat vašim představám a potřebám.

Zdrojem informací pro tento článek jsou data a analýzy z realitních serverů a portálů, statistiky Českého statistického úřadu, stejně jako vlastní zkušenosti a poznatky z praxe v realitním oboru.