Odhad tržní ceny nemovitosti

Správně určená cena nemovitosti je pro úspěšný prodej klíčová. Jenže bez znalosti realitního trhu to může být pěkný oříšek. Znám faktory, které ovlivňují cenu místních nemovitostí. Vypracuji vám odhad ceny nemovitosti k prodeji, ale i pro potřeby dědického řízení.

Téměř každý má ke své nemovitosti citové pouto, a proto je pro laika velmi těžké odhadnout cenu vlastního domu, bytu nebo třeba chaty či pozemku. Přitom správně určená cena je pro úspěšný prodej klíčová. Bez znalosti faktorů, které cenu ovlivňují, a aktuálních trendů na trhu, se neobejdete. Je potřeba vzít v úvahu lokalitu, typ nemovitosti, její stav, rozlohu, případně vybavení, a mnoho dalších věcí, které se na první pohled mohou zdát jako maličkosti, ale opak je pravdou.

Za roky, které se v realitách pohybuji, jsem realizovala stovky obchodů. Díky těmto bohatým zkušenostem vím přesně, na co se zaměřit. Odhad tržní ceny nemovitosti vám vypracuji rychle, kvalitně a s maximální přesností.

V čem jsou problematické laické odhady ceny?

Máte pocit, že zvládnete stanovit adekvátní prodejní cenu sami? Mám pro vás rovnou několik rad, co nedělat. Vyvarujte se porovnávání vlastní nemovitosti s těmi v sousedství i hledání v obecných cenových mapách. Velmi nepřesné je i sčítání nákladů na stavbu nebo rekonstrukci, vybavení a podobně. Každá nemovitost je jedinečná, mé své klady i zápory, a proto je potřeba, aby ji vždy prohlédl zkušený realitní odborník, který ví, co je aktuálně na trhu žádané, a dokáže vypracovat odhad ceny co nejpřesnější.

Formulář pro tržní odhad ceny nemovitosti