„Samofinancování“ nemovitostí aneb pákový efekt hypotéky

Samofinancování_nemovitostí aneb pákový efekt hypotéky

Spousta lidí dnes žije v domnění, že investice do nemovitostí znamená zmrazení velké finanční částky na velmi dlouhou dobu. Tato domněnka je sice velice rozšířená, ale úplně nepravdivá.

V dnešní době lze naopak nákup nemovitosti realizovat prakticky i bez úspor, a stejně tak lze případnou hypotéku převést na jinou nemovitost nebo prodat i s bytem. Žádný jiný investiční instrument se srovnatelně vysokým a bezrizikovým výnosem Vám tuto možnost nenabídne, aniž byste se museli smířit s jednorázovou ztrátou nebo finančním penále.

Opravdovou výhodou investic do nemovitostí je fungující princip „samofinancování“. V tomto ohledu se s nemovitostmi nemůže měřit žádný jiný investiční nástroj. Vůbec nezáleží na tom, jestli máte naspořeno několik milionů, několik set tisíc, pár desítek tisíc nebo vůbec nic. S každou z těchto variant můžete pořídit atraktivní výnosovou nemovitost, která se vám postupně zaplatí sama.

Mnohem důležitější než výše Vašich současných úspor je Vás pravidelný měsíční příjem, který se pro Vás stane vstupenkou do světa hypoték a pákového efektu, který hypotéky poskytují. Pak už je vše jen otázkou správného nastavení parametrů – získání přívětivé úrokové sazby a zvolení správné doby splatnosti hypotečního úvěru.

Nemovitosti poskytují obdivuhodnou variabilitu a nastavení splátek tak, aby je získané nájemné s malou rezervou pokrylo, nebo naopak Vám s velkou rezervou poskytovalo dodatečný pravidelný příjem. Pokud si to dobře spočítáte a dokážete si vyjednat vynikající podmínky, bude cesta k Vaší finanční nezávislosti a spokojené budoucnosti překvapivě rychlá.

Nemovitosti v sobě zkrátka kombinují většinu pozitiv všech ostatních investičních nástrojů a až překvapivě málo negativ.

Rádi byste koupili investiční nemovitost nebo se třeba jen na něco zeptali? Potřebujete se poradit? Pak mi neváhejte napsat nebo zavolat. Telefon je 775 110 081 nebo mi můžete napsat na email tereza@terezaconova.cz, případně na sociálních sítích, kde mě najdete pod mým jménem.