Jsou fotografie u prodeje nemovitosti důležité?

Jsou fotografie u prodeje nemovitosti důležité

Realitní makléř, kromě toho, že je obchodník na realitním trhu, je mimo jiné tak trochu stavař, tak trochu právník, tak trochu finančník, daňař, diplomat, psycholog, mediátor a spoustu dalších profesí.

Byly doby, kdy jsem nemovitosti fotila sama – a opravdu jsem si dávala záležet, jak při samotném focení, tak při následné úpravě fotografií v počítači. Nicméně časem jsem zjistila, a věřím, že to nakonec zjistí většina makléřů a prodávajících, že profesionální fotografie nemovitosti jsou základ pro prodej nemovitosti za co možná nejvyšší cenu a v co možná nejkratší době.

Nemovitosti mi fotí už jen profesionální fotograf.

Profesionální fotografie jsou první věcí, které si potenciální zájemci o koupi všimnou – a dle fotografií se rozhodují, zda-li se na nemovitost přijdou podívat či nikoliv. 

Dnes Vám přináším alespoň náhled toho, jak to vypadá, když se nad focením nemovitosti přemýšlí, a že opravdu nestačí nemovitosti „jen nafotit“, ale musí proběhnout také příprava nemovitosti k focení a následnému prodeji, tzv. Home Staging (bude o něm řeč v dalším článku zaměřeném na tuto techniku) nebo alespoň Foto Staging, a další metody přípravy nemovitosti k prodeji. Více se o nich rozepíšu v jednom z dalších článků na toto téma. 

Že to má smysl – a díky tomu oslovím mnohem více zájemců, kterým se nemovitost na první pohled zalíbí – to Vám chci na následných fotografiích názorně ukázat.

Fotografie níže ukazují tu stejnou nemovitost. 

Foto č. 1: Prezentuje nemovitost jako většina (!)  inzerátů na běžných realitních serverech – bohužel. Prodávající a bohužel ani většina makléřů si dnes stále neuvědomují, že by měli prodávanou nemovitost prezentovat KVALITNĚ a  PROFESIONÁLNĚ. A k tomu profesionální fotografie neodmyslitelně patří.

Foto č. 2: Prezentuje nemovitost tak, aby probudila EMOCE a získala ZÁJEM potenciálních kupujících, kteří zvednou telefon a objednají si prohlídku nemovitosti. Je to rozdíl, co říkáte?

Uznejte sami, zda to má smysl.

Pokud i Vy máte nemovitost k prodeji a chcete využít profesionálních služeb, neváhejte mě kontaktovat. Domluvíme si osobní schůzku a probereme všechny možnosti spolupráce.

Nevíte si rady? Chcete se na něco zeptat? Tak do toho! Můžete mi zavolat na 775 110 081 nebo napsat na tereza@terezaconova.cz.

A pokud raději sledujete videa než čtete, pak určitě dejte „odebírat“ můj YouTube kanál, kde se dozvíte vše potřebné a videa zde každý týden přibývají.

Odkaz je tady: bit.ly/Tereza-Conova-YouTube

Teším se na Vás!

Tereza