Investice do komerčních prostor – ano nebo ne?

Investice do komerčních prostor – ano nebo ne

Investice do nemovitosti je stále považována za jednu z nejlepších možností, jak uložit své finance. Nejčastěji se hovoří o koupi a následném pronájmu bytových jednotek. Jsou však i jiné způsoby, jak investovat do nemovitosti. Zejména většími investory jsou oblíbené i komerční budovy. Soukromé osoby či menší firmy mohou poptávat i jednotlivé kancelářské jednotky.

Zatímco v České republice jde spíše o novinku, v zahraničí jsou investice do kanceláří celkem běžné. Zejména v porovnání s koupí a následným pronajímáním bytu se vyznačují nízkou mírou rizika. Určená je tedy spíše konzervativnějším investorům. Komerční nemovitosti většinou skupují jen větší firmy, ale právě koupě jednotlivých kanceláří dává příležitost soukromým osobám.
V dlouhodobém horizontu je garantován téměř bezstarostný výnos. Navíc investor své finance ochrání proti inflaci a zajistí si trvalý příjem například na důchod. Riziko poklesu hodnoty investice je minimální.
Nad koupí kancelářských jednotek by rozhodně měly zauvažovat i menší firmy, které trvale platí nájemné za prostory v administrativní budově. Pokud má firma na trhu své jisté místo, určitě se investice do vlastních kanceláří vyplatí.
Ačkoli může zejména v centru města od koupě zrazovat cena nemovitosti, je potřeba vypočítat dlouhodobou úsporu nákladů. Navíc při výhodném úvěru lze dosáhnout i nižších splátek, než je samotná výše nájemného.
Úsporu tedy může firma cítit prakticky následující měsíc.
Pokud budete chtít více informací o investicích do komerčních prostor nebo se prostě jen poradit, napište mi na email tereza@terezaconova.cz nebo přímo sem do komentářů. Ráda Vám pomohu s výběrem vhodné výnosové nemovitosti.